StartUp Your Life with SEED

marca 2019

25

Jakub Szydłowski

Zacznij już teraz

Wiele młodych osób zapytanych o wybór profesjonalnej ścieżki życiowej nie jest w stanie określić, co chcą robić w przyszłości. Często do momentu wyboru kierunku studiów poszczególne osoby nie mają pojęcia czym chcą zajmować się w swojej zawodowej przyszłości. Wielu z nich nie wie, czy obrany kierunek edukacji będzie do nich pasował ponieważ nie mieli dotychczas możliwości sprawdzić się w danym zawodzie, nawet na stażu – bo przecież kto zatrudni osobę bez matury. Odpowiadając na te dwie kwestie po długich przygotowaniach zorganizowaliśmy wydarzenie – StartUp Your Life with SEED. W Krakowskim Parku Technologicznym dnia 25 marca. Podczas tego wydarzenia przewidzieliśmy dla uczestników wiele atrakcyjnych punktów programu. Zaczęliśmy od prelekcji połączonej z warsztatami oraz konsultacjami z certyfikowaną career coach – Sandrą Chaney, po czym niezastąpiony Richard Lucas przeprowadził workshop dotyczący wartości marki osobistej i tego, jak ją kreować. Same te dwa segmenty w zupełności wystarczyłyby aby zorganizować wartościowe wydarzenie, ale nie poprzestaliśmy na tym! Równolegle do warsztatów Richarda na głównej scenie przedstawili się oferenci z propozycjami stażów dla uczniów szkół średnich, umożliwiając wielu z nim sprawdzenie się w zawodzie i zdobycie doświadczenia jeszcze przed maturą.

Rozmowy kwalifikacyjne

Po tej części uczestnicy mieli możliwość rozmowy z przedstawicielami firm i umówienia się na rozmowę kwalifikacyjną, a następnie główną scenę przejął Przemysław Stanisz – współzałożyciel NorthStar Consulting Group, przeprowadzając szkolenie z self-pitchingu i przedstawiając zasady konkursu, podczas którego użytkownicy mogli sprawdzić swoje umiejętności zdobyte na szkoleniu Przemka, i zdobyć atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę Admind – Branding and Communications. Gdy zasady konkursu zostały ogłoszone, na głównej scenie rozpoczął się panel dyskusyjny z przedstawicielami branży kreatywnej – Justyną Cyrankiewicz, Łukaszem Ostrowskim i Jakubem Żakiem, który dotyczył budowania i utrzymywania profesjonalnego i zachęcającego portfolio swoich projektów.

Początki Młodych Przedsiębiorców i Ja w Mediach Społecznościowych

Dla najwytrwalszych uczestników przewidziane zostały prelekcje Michała Mojżesza – założyciela Archdesk  oraz Katarzyny Golonki z Project: People. Trzeba zaznaczyć, że ta część rozpoczynała się po godzinie 19, a całe wydarzenie rozpoczęło się już o 16! Michał opowiadał swoją historię o tym, jak założył i rozwijał Archdesk podczas prelekcji zatytuowanej „Początki Młodych Przedsiębiorców” natomiast Kasia przeprowadziła prelekcję z wieloma zabawnymi wstawkami na temat tego, jak wyglądać profesjonalnie w mediach społecznościowych.

Trzy godziny wydarzenia...co dalej?

Po tych wciągających wystąpieniach z niedowierzaniem zauważliśmy, że jest już po 20, a wciąż wielu uczestników zostało w budynku KPT i słuchało z zaciekawieniem wystąpień prelengentów. Na zakończenie wydarzenia panel ekspertów oceniał pitche konkursowe ochotników i ogłosił zwycięzców konkursu self-pitchingu, którym został Mateusz Krawczyk – gratulacje! To było bardzo intensywne wydarzenie, które zebrało w jednym miejscu wiele nietuzinkowych osób ze świata biznesu, jak i uczniów, którzy chcą zrobić coś ze swoim życiem i sprawdzić się na profesjonalnej ścieżce kariery jak najwcześniej. Stworzyło to niepowtarzalną atmosferę, i mimo tego, że wydarzenie trwało ponad 4 godziny nie można było powiedzieć, że ktokolwiek czuł się znużony – każdy wychodził z niego z ogromną dawką motywacji, inspiracji i masą nowych pomysłów oraz planów.

Udostępnij

Komentarze

Dodaj komentarz