SEED. Run - zamień wizję w rzeczywistość

czerwca 2020

16

Eryk Dziedzic

Czy sam pomysł może zmienić świat?

Zdarza się wam czasem wpaść na pomysł, który zrewolucjonizował by ludzkie życie? A może widzicie problem, który od dawna wymaga rozwiązania, ale nikt się nim nie zajął? Na wydarzeniu SEED. Run zebraliśmy młodych ludzi, którzy nie kończyli na rozmyślaniach. Gdy dostali szansę, byli gotowi działać.

Czym był SEED. Run?

SEED. Run był kilkudniowym wydarzeniem, które miało za zadanie przeprowadzić kilkuosobowe zespoły i ich rozwiązania od prostego pomysłu do biznesu. Po wielodniowej rekrutacji wybraliśmy szczęśliwców, którzy otrzymali nasze wsparcie i naszych partnerów w rozwoju swoich idei oraz walczyli o nagrody pieniężne.

Skondensowane porady

Nieoceniona była pomoc akceleratora startupów Creative Labs i opracowanego przez nich zestawu Start Box.

Skondensowane w nim procesy, schematy projektowe i zadania znacznie przyspieszyły prace. Już pierwszego dnia mogliśmy zaobserwować salę pełną entuzjazmu, rozmów, idei i rewolucyjnych rozwiązań. Uczestnicy konsultowali projekty z mentorami, tworzyli modele biznesowe oraz persony swoich klientów. W parę godzin przebyli drogę, która dla wielu biznesów trwa tygodnie.

Pomysł to połowa sukcesu

A drugą jest ciężka praca. Kolejny etap wydarzenia młodzi spędzili w Krakowskim Parku Technologicznym, doprecyzowując swoje koncepcje, projektując minimalne wersje rozwiązania i walcząc o zwycięstwo. Zespół SEED przez cały czas wspierał ich logistycznie i dbał o warunki sprzyjające intensywnemu tworzeniu. Niejednokrotnie nasza kadra pomagała też zespołom, dzieląc się własną wiedzą biznesową.

Wielki finał

Ostatnią częścią konkursu było podsumowanie prac zespołów i wyłonienie ostatecznych zwycięzców. Najważniejszym kryterium była skala ewolucji pomysłu. Spektakularny rozwój, od praktycznie zera zaliczyła ekipa o nazwie Hungry Guys, ze swoim planem na aplikację mobilną. Wszystkie zespoły zostały oczywiście docenione za ciężką pracę i wróciły do siebie bogatsze o bezcenną wiedzę, nowe zajomości i niemniej ważne zestawy StartBox, które miejmy nadzieję przysłużą się jeszcze wielu innowacjom. 

Udostępnij

Komentarze

Dodaj komentarz