Milioner wśród nas | Jakub Żak

grudnia 2018

10

Antoni Smółka

Milioner wśród nas

Każdy z nas słyszał historie o początkach Steva Jobsa, Marka Zuckerberga czy Elona Muska, lecz te osoby wydają nam się niezwykle odległe, w pewnym stopniu wręcz mityczne. Na evencie odbywającym się w nowoczesnym Hubie-Raum  mogliśmy posłuchać historii  Jakuba Żak, człowieka który już jako dwudziestokilkulatek posiadał majątek o wartości kilku milionów, a potem w przeciągu chwili stracił wszystko. Dał nam też kilka rad co pomogło mu go odzyskać. 

Ktoś już popełnił błąd za Ciebie

Jakub już jako 16 latek miał na swoim koncie około 600 przeczytanych książek, było to możliwe, ponieważ w wieku 8 lat zrobił kurs szybkiego czytania. Uważa on że najbardziej wartościowymi tematami są biografie, można w nich przeczytać o błędach, które popełniły w swojej młodości ikony. Pozwala nam to wyciągnąć naukę i ich nie powtarzać. Oczywiście nie unikniemy wszystkich błędów, on też ich się nie wystrzegł, co kosztowało go kilka milionów złotych.

Otaczaj się właściwymi ludźmi

W chwilach kryzysu najbardziej potrzebujemy wsparcia innej osoby, w przypadku Jakuba była to jego obecna żona, która po utraceniu przez niego wszystkich pieniędzy została przy nim i pomagała mu poradzić sobie z ciężkimi czasami. Teraz wspomina kilka miesięcy spędzonych w garażu, gdzie mieszkał po opuszczeniu swojego mieszkania, z uśmiechem na twarzy. Wtedy gdy sytuacja nie wydawała się tak wesoła, wsparcie najbliższych motywowało go do działania. 

Jak nie drzwiami to oknem

Jakub uważa że jego najważniejszą cechą jest wytrwałość. Najpierw dzięki niej zyskał majątek, a potem dzięki niej go odzyskał. Zawsze zakładał, że będzie ciężko, bo wtedy gdy tak było mówił sobie, że idzie zgodnie z planem, a jak wszystko szło łatwo to cieszył się z tego jak dobrze radzi sobie z problemami. Mówi, że to wytrwałość odróżnia ludzi którzy odnoszą sukcesy, od tych którzy tego nie robią. Teraz oprócz rozwijania biznesu, prowadzi działalność edukacyjną aby motywować i dzielić się swoim doświadczeniem. Można go obserwować na jego social mediach i blogu.  

Jeśli chciałbyś posłuchać wywiadu z Jakubem Żakiem, który zrealizowaliśmy po prelekcji, kliknij tutaj.

Udostępnij

Komentarze

Dodaj komentarz